Anasayfa > BİZDEN HABERLER > Olivkoy Yeni Sezon Zeytinyağı

Olivkoy Yeni Sezon Zeytinyağı

Yeni Sezon Zeytinyağı
 
Ekim  ayının gelmesiyle beraber hummalı bir çalışma başlar. Sene boyunca bakımı yapılan bahçe ve ağaçlardan zeytin hasadının başladığı,hasatla beraber hızlıca zeytinyağı sıkımının da yapıldığı bu dönem hem zahmetli hem de bereketli zamanların yaşandığı dönemlerdir. Aynı şekilde biz de Olivkoy Zeytinyağı olarak yaklaşık bir ay önce çalışmalarımıza başladık ve sıkımlar yapıldı. Soğuk sıkım yöntemi ile sıkımı zeytinyağlarımız bir süre çelik krom tanklarda dinlendirilerek tortusundan arındırdık.
 
Zeytinyağı üreticileri olarak bizlerin çalışması aslında Ekim ayında başlamaz,çalışmalar daha öncesinden başlar. Sıkım yaptığımız fabrikamızda makinaların temizliği,bahçe bakım ve temizliği ve çevresel tehditlerle mücadele aslında senenin oniki ayı boyunca hep devam eder. Zeytinyağı fiyatları bu bakım ve zahmete göre şekil alır aslında. 12 ay boyunca bakımı eksiksiz yapılmış ağaç ve bahçeden yüksek kaliteli zeytinyağı  elde etmek mümkündür.Soğuk sıkım sızma zeytinyağı kalite olarak en üst sınıftır. Soğuk sıkım zeytinyağında erken hasat zeytinyağı ise nefaset olarak daha üst segment bir zeytinyağı çeşididir. Çünkü zeytinyağında olması beklenen meyvemsilik,acımsılık ve yakıcılık erken hasat soğuk sıkım sızma zeytinyağında oldukça belirgindir. Çünkü zeytinyağında yoğun derecede bulunan polifenol ve diğer minör bileşenler erken hasat sızma zeytinyağında oldukça yoğundur.
 
 
 
 
Zeytinyağı yapısında bulunan  bu minör bileşenler sayesinde diğer yağlardan kendisini ayırt eden üst sınıf bir gıda ürünüdür. Bir yönü ile şifa kaynağı da diyebiliriz. Zeytin Bakkal olarak Ekim ayında sıkımını yaptığımız taş baskı sızma zeytinyağı ve erken hasat sızma zeytinyağı çeşitletimiz artık satışa hazır. Kalitesi korunmuş butik olarak üretimini yaptığımız sızma zeytinyağı çeşitlerimiz bir gıda ürünü olmasından daha çok şifa kaynağı olarak sınıflandırılabilir.
 
Zeytinyağı al denildiğinde akla ilk gelen bölge şüphesiz Küçükkuyu'dur. Küçükkuyu Zeytinyağı denildiğinde akla ilk gelen marka da bizim markamız olan Olivkoy Zeytinyağı . Herkese ulaşmayı değil sadece kaliteli zeytinyağı tercih edenleri ulaşmayı amaç edinmiş markamız yıllardır hem kaliteli hem de ekonomik fiyat avantajları ile müşterilerimizin tercihi olagelmektedir.
 
 
Peki akla şu soru gelebilir: Kaliteli Zeytinyağı Nedir ? Zeytine hasar vermeden hızlıca ve doğru yöntemlerle hasat edip soğuk sıkım tekniği ile üretilmiş zeytinyağı kalitesini kaybetmez. Sonrasında doğru muhafaza etme ve doğru ambalajlama yöntemleri kullanıldığında kaliteli zeytinyağı sıfatını almayı hak eden zeytinyağıdır.


YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir