Anasayfa > SAĞLIKLI BİLGİLER > 7 Zeytin 1 İncir – Mucizevi Etkileri

7 Zeytin 1 İncir – Mucizevi Etkileri

Zeytin ve incirin faydalarını biliriz. Kuran-ı Kerim'de de geçen yüzlerce senedir insanlığa şifa olan bu iki nimetin beslenmede kilit bir rolü olduğunu biliyor muydunuz ? 7 zeytin 1 incir, beslenme konusunda kilit kelimelerden biridir. Birçok kişinin bildiği, bazılarının ise yeni duyduğu 7 zeytin 1 incir mucizesi, Kuran’da yer alan bir şifayı ifade etmektedir. Omega yağ asitlerin bakımından zengin olan zeytin, antioksidan meyve incirle beraber tüketildiğinde sağlık için eşsiz faydalar doğuracaktır. Söz konusu sağlık olduğunda doğal yöntemler ile şifa bulmak isteyenler için şimdi bu yazıda faydalı besinleri daha yakından tanıyacağız. 7 zeytin 1 incir tüketmenin faydaları nelerdir? Bir eksik ya da bir fazla yersem ne olur? 7 zeytin 1 incir kürü nasıl hazırlanır? İşte tüm bu soruları sizler için en ince detaylarına kadar inceledik.

Blog yazımızı incelemeye başladığınızda neden 7 tane zeytin ve 1 tane incir üzerinde yoğunlaşıldı diye düşünebilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda bedene iyi gelen ve hücre yenileyen besinler arasında, incir ve zeytinin oldukça etkili olduğu bilim insanları tarafından tespit edilmiştir. Kuran’da da geçen zeytin ve incir, özellikle de Müslüman toplum için daha kutsal ve faydalı görülmektedir. Ramazan ayında sofralarda konuk olan zeytin ve incir oruçların açılmasında damakları tatlandıran bir yiyecektir. Şimdi de bilinmeyen diğer sağlıklı yönleri ile evinize konuk olacak. Hastalıklardan uzak kalmak, zayıflamak, bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlerin yazımızı dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz.

7 zeytin 1 incir faydaları ve tüm merak ettikleriniz tüm detaylarıyla bu yazımızda !

7 Zeytin 1 İncir Faydaları – Bu ikilinin mucizevi 5 Özelliği!
1) Vücudumuzun Fazlalıklardan Arınmasına Yardımcı Olur.
Zeytin ve incirde bulunan antioksidan maddeler ve fenolik bileşenler vücuda fazla gelen ne varsa yok etmekle görevlidir.
Ödem gibi problemler için adeta ilaç etkisi gösterecektir.
Bedeninize yük olan yağların yakılmasını hızlandırır.
Şişkinlik gibi durumları ise kısa sürede çözecek ve daha rahat mideye sahip olmanızı sağlayacaktır.

2) Hücrelerin Yenilenmesine Yardımcı Olur
Hücre yenilenmesinde rol oynayan zeytin ve incir, beyin hücrelerinden cilt hücresine tekisini gösteriyor.
Hamilelik döneminde bebeğin ve annenin gelişimi için gerekli olan yeni hücreleri 7 zeytin 1 incir tüketerek oluşmasına destek olabilirsiniz.
Bedenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri ise yine bu iki faydalı besinden alabilirsiniz.
Cilt lekelerine, saç sağlığına, vücut direncine karşı bir şifa arıyorsanız 7 zeytin 1 incir tabağınızda yerini alsın.

3) Daha kolay kilo vermek zor değil
7 zeytin 1 incir zayıflama konusunda da çok etkili. Zayıflamak isteyenlere etkisi nedir diyorsanız, şöyle:
İncir ve zeytin her şeyden önce metabolizma hızlandıran iki ayrı besindir.
İncirde bulunan antioksidan maddeler ve zeytinde bulunan vitaminler, sağlıklı şekilde kilo vermenizi sağlar.
Zayıflamak için metabolizmanızı alıştırma döneminde, uzun bir süre 7 zeytin 1 incir diyeti uygulamalısınız. Diyetin tüm detaylarını ilerleyen satır aralarında göreceksiniz.
Ayrıca 7 zeytin 1 incir tüketen kişilerin, daha az acıktığı bilinmektedir. Böylece gün içinde ihtiyacınız kadar kalori alıp kaçamaklardan uzak kalmanız mümkün olacak.

4) Kanserli Hücrelerin Oluşumun Önlenmesine Yardımcı Olur 
7 zeytin 1 incir kürünün bir mucizevi yanı da adeta çağın en yaygın sağlık problemi kanserli hücreler için bir koruyucu zırh.
Kanserli hücreler, bağışıklık sistemi zayıf olan bünyelere kolayca yerleşir. Bu duruma kesin çözüm bulmak için 7 zeytin 1 incir tüketmek,kontrolsüz bölünen kanserli hücrelerden,sağlıklı hücreleri korumaya yardımcı olur.
Tüm hastalıklara kapılarını kapatan 7 zeytin 1 incir öğünü, vücudun daha güçlü ve dirençli olmasını sağlıyor.
Özellikle de meme kanseri, karaciğer hastalıkları gibi durumlarda bu iki besin tercih edilirse iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır.
İlaç tedavisine ek olarak, sağlıklı beslenmenize 7 zeytin 1 incir ekleyebilirsiniz. Bu size iyi gelecek.

5) Vücut Fonksiyonlarını Düzenlenmesine Yardımcı Olur
Gün içinde 2 defa tüketilmesi önerilen 7 zeytin 1 incir, vücudun yenilenme saatlerinde daha da etkili olmaktadır.
Saçınızdan tırnağınıza kadar sağlıklı olmak için siz de deneyebilirsiniz.
İhtiyacınız olan enerji, vücut fonksiyonlarınızın daha iyi çalışması için gerekli olan vitaminleri, 7 zeytin 1 incirden kolayca ve lezzetli şekilde alabilirsiniz.
Solunum yolu hastalıklarında 7 zeytin ve 1 incir, nefesi açan mideyi rahatlatan bir öğün olmaktadır. Bununla beraber kişiye enerji de verir.

Evde 7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır?
7 zeytin 1 incir kürünü uygulamak için öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Bu kürü uyguladıktan birkaç gün sonra vücudunuzda oluşan değişimleri fark edebilirsiniz.
Her sabah ve uykudan önce 7 adet zeytin ile 1 adet incir yemelisiniz.
Vücudunuzun en verimli olduğu saatlerde, yani uykudan hemen sonra ve uykudan önceki zaman dilimlerini değerlendirmelisiniz.
21 gün boyunca bu kürü uyguladığınızda artık tartıya çıktığınızda rakamların eksildiğini görebilirsiniz. Tabii bu süreçte sağlıksız besinlerden kendinizi uzak tutmalısınız.
Önce hangisini yemeliyim diye soranlar olacaktır mutlaka. 7 adet tuzsuz zeytini yedikten sonra 1 adet inciri de yiyebilirsiniz. Kürü uygularken su şişenizi de yanınızda bulundurmalısınız. Çünkü bu besinler sizi birden susatabilir. Su içmeyi sıklaştırdığınızda ise tüm faydalarını daha kolay görebilirsiniz.
Piyasada yer alan 7 zeytin 1 incir çayı, uzmanlar tarafından çok sağlıklı kabul edilmemektedir. Doğal haliyle zeytin ve inciri tüketmenin daha faydalı olduğunu ifade ederler.
Kürü uygulamak istemeyenler için bir alternatif daha sunuluyor. 7 zeytin 1 incir üzerlik tohumu hurma içeriğinden oluşan bir bitkisel kapsül piyasada yerini almıştır. Bu kapsülü doktorunuza danıştıktan sonra deneyebilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Zayıflatır Mı, Bu ne kadar mümkündür ?
Zayıflama konusunda, diyet yapanın da hırsı ile başarılı sonuçlar veren 7 zeytin 1 incir diyetinin bir türü daha vardır ve bu tür de kişinin kilosunu kaybetmesine yardımcı olur. Sağlık programlarına konuk olan Doktor Esat Başaran, 7 zeytin 1 incir üzerlik tohumu hurma yiyerek ciddi rakamlarda kilo verdiğini ifade etmiştir. Yaptığı açıklamaya göre 7 zeytin 1 incir üzerlik tohumu hurma zayıflama konusunda şu etkilere sahiptir:

Şeker ve karbonhidrat değeri yüksek gıdaları fazla tüketmemek gerekir. Bunun yerine tatlı ve tuzlu bu besinler bir arada tüketildiğinde, vücudun daha geç acıkmasını sağlar.
Bağırsakları ve bağırsaklardaki bakteri florasını rahatlatan bu besinler, kilo vermek isteyenlerin metabolizmasını hızlandırır ve yağ yakımını başlatarak kilo vermeye yardımcı olur.
Aynı zamanda Kuran’da da adı geçen bu yiyeceklerin, kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve daha dinç hissettirdiğini de ekler.
7 zeytin ve 1 incir toplamda yaklaşık 100 kaloriye denk gelecektir. Bu kalori miktarı ise gün içindeki ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi karşılar.

 

7 Zeytin 1 İncir Kuran Ayeti
Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de de bu iki mucizevi gıda şöyle anılmaktadır:

“İncire, zeytine, Tûr-i Sinâ’ya ve şu emin beldeye (Mekke’ye) yemin ederim ki gerçekten biz insanı en güzel şekilde yarattık.” Buyurmaktadır. (Tîn 1-4)

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı ve incir sizlere şifa olsun.

7 Zeytin 1 İncir Zararları ve Yan Etkileri
Gün içindeki öğünlerde yerini alan zeytin ve incir beraber tüketildiğinde sağlık için herhangi bir sorun oluşturmamıştır.
Aksine, düzenli olarak tüketen kişilerin mide problemleri hafiflemiş ve sağlık kalitesi artmıştır.
7 zeytin ve 1 incir kürünü uygulamadan önce kan değerlerinizi kontrol ettirmeniz önerilir.
Eğer diyabet ya da tansiyon varsa bu kür sizin için tehlikeli olabilir.
Hamilelik döneminde bu besinler anne adayına bir zarar vermemiştir.
Kahvaltıda tüketilen zeytin ve gün içinde alınan incir ile aynı şekilde tüketilebilir.


YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir